Aktualności

2024-03-08 16:24

RELIKWIE Małej Arabki w Kaplicy Na Brzegu

W poniedziałek 26 lutego 2024r., otrzymaliśmy w darze od ks. Krzysztofa, kapłana bliskiego sercu Kaplicy Na Brzegu, Relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego [Małej Arabki, siostry Miriam]. Szczególną łaską tych Relikwii jest to, że kiedy wprowadzaliśmy Wspomnienie liturgiczne o św. Miriam, to okazało się, że jej Święto w Kościele katolickim przypada 26 sierpnia, a więc w dniu Uroczystości Najświętszej Panny Maryi Częstochowskiej – Odpust Kaplicy Na Brzegu.

Nasza Najukochańsza Królowa Jasnogórska w Kaplicy Na Brzegu, tym samym podkreśla jak bardzo raduje się Jej Serce z wszystkich Relikwii, które mamy w Kaplicy, a Ci święci i błogosławieni, jeszcze bardziej radują się, że mogą z Woli Bożej nie tylko w Niebie, ale również w Kaplicy Na Brzegu adorować dniem i nocą naszą Królową i Matkę.

Obecnie mamy 23 Relikwie świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego, w tym aż 6 Relikwii z zakonu Karmelitów, co od 26 lutego powiększyła Mała Arabka, oraz 4 „skały” Relikwii z różnych świętych miejsc. Księże Krzysztofie, serdeczne Bóg zapłać z pamięcią o modlitwie przed cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski Wniebowziętej, Królowej wszystkich świętych, Matki Kapłanów w Kaplicy Na Brzegu.

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU