Aktualności

2023-06-24 16:25

Przesłanie Matki Bożej z Medjugorie – 25 czerwiec

Relikwie. Skała z góry Objawień Matki Bożej w Medjugorie w Kaplicy Na Brzegu

Medjugorje jest niewielką wioską położoną na południu Europy, na Półwyspie Bałkańskim, w Bośni i Hercegowinie. W czerwcu 1981 roku na terenie tamtejszej parafii sześciorgu dzieciom zaczęła się objawiać Matka Boża. Od tamtego czasu do dnia dzisiejszego trojgu z nich Maryja objawia się codziennie, pozostałym trojgu przestała się już objawiać każdego dnia, a objawia się bądź raz w roku, bądź raz w miesiącu.

Matka Boża przynosi światu przesłanie pokoju i pojednania. Prowadzi do Boga. Określa siebie Królową Pokoju. W swoich Orędziach prosi każdego przede wszystkim o nawrócenie oraz o modlitwę.

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

Wzywa do codziennej Ofiary Mszy świętej, do częstej spowiedzi, do postu o chlebie i wodzie w środy i w piątki, do pokuty, do czytania Pisma Świętego każdego dnia oraz do codziennego odmawiania różańca. Maryja twierdzi, iż obudzenie wiary na nowo jest rzeczą konieczną. „Jest jeden Bóg i jedna wiara” (29 czerwca 1981.)

Ponadto, jak sama zaznacza, przyszła wezwać świat do nawrócenia po raz ostatni, mówi, iż potem nie będzie się ukazywać więcej na Ziemi. Objawienia medjugorskie mogą więc być postrzegane jako wypełnienie wszystkich objawień maryjnych, zwłaszcza tych z ostatnich stuleci, nasilających się jeszcze w minionym i obecnym wieku.

Poniedziałek post od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE – wynagradzający Bogu Ojcu za naszą Ojczyznę

Środowy post od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE

Piątek dniem postu od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE

Post ścisły – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE ZA OJCZYZNĘ – 27 DZIEŃ MIESIĄCA

Modlitwa codzienna ŻERTWY OFIARNEJ za Ojczyznę

LITANIA POSZCZĄCEGO

Post o powołania kapłańskie każdego 12 dnia miesiąca (w niedzielę nie ma postu)

czytaj więcej...