Aktualności

2015-02-03 01:12

Pogrzeb ks. Czesława Litaka we wtorek w Gaboniu ( Gmina Stary Sącz )

Pogrzeb, zmarłego w USA przed świętami Bożego Narodzenia ks. Czesława Litaka, odbędzie się we wtorek, 3 lutego, w Gaboniu.

.

Były proboszcz parafii Gaboń (gm. Stary Sącz) zmarł 15 grudnia 2014 roku w USA. Jego pogrzeb odbędzie się jutro – 3 lutego. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 14 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Gaboniu. Wcześniej o godz. 10. nastąpi wprowadzenie do świątyni.

.
***

.
Ks. mgr Czesław Litak urodził się 20 października 1950 roku w Dębicy. Pochodził z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Egzamin dojrzałości złożył w Dębicy, w 1969 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 1 czerwca 1975 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Czermin, Tarnów – Klikowa i Zalasowa. W latach 1983 – 2005 pełnił urząd najpierw wikariusza eksponowanego, a po utworzeniu parafii, proboszcza parafii Gaboń. Ponadto sprawował obowiązki duszpasterza niepełnosprawnych ruchowo w rejonie starosądeckim. W latach 2005 – 2012 duszpasterzował w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Od 2012 roku był rezydentem w parafii Gołkowice.

źródło: www.sadeczanin.info

.

***   ***   ***

.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.

czytaj więcej...