Aktualności

2016-07-20 17:27

Papież Franciszek w Sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach

Bezpłatne wejściówki na uroczystości w Łagiewnikach można  odbierać w punkcie informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego na terenie sanktuarium w Łagiewnikach. Także w Kaplicy Na Brzegu są jeszcze dostępne te  bilety.

.

30 lipca br. Ojciec Święty Franciszek nawiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. O 8.30 będzie się modlił przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny.

Tej modlitwie towarzyszyć będą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia oraz dziewczęta, którymi się opiekują. Następnie przejedzie papamobile do bazyliki, do której wejdzie przez Bramę Miłosierdzia. Tam o 9.15 poprowadzi z młodymi Liturgię Pojednania, a następnie zasiądzie do konfesjonału i wyspowiada pięciu młodych ludzi w językach: włoskim, hiszpańskim i francuskim.

.

O 10.30 zaplanowana jest Eucharystia w Sanktuarium św. Jana Pawła II z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z Polski. W Sanktuarium znajduje się około 2 tysięcy osób: kapłanów, zakonników, zakonnic, osób konsekrowanych i seminarzystów z Polski. 5 tysięcy osób będzie mogło uczestniczyć we Mszy św. na placu przed świątynią.

.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach będzie to już czwarta wizyta papieska. Dwukrotnie nawiedził to Sanktuarium Ojciec Święty Jan Paweł II (1997 i 2002) i papież Benedykt XVI (2006).

faustyna.pl

 

czytaj więcej...