Aktualności

2023-08-19 16:35

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej

DZIEŃ CZWARTY – 20 sierpień

WPROWADZENIE

Jest rok 1997, październik, wieczór, dziadek bawi się z wnuczkami, ja syn i synowa obieramy winogrona na wino. Po obraniu syn i synowa zabrali wnuczki i poszli na górę spać, mąż oglądał telewizję, ja posprzątałam i też położyłam się. Nagle mąż dostał ataku, poszłam po syna i synową, zadzwonili po pogotowie i na ośrodek po lekarza, szybko przyjechali. Synowa jest pielęgniarką, przygotowała wszystko, co potrzeba. Ja nie pamiętam nazwy tej choroby, ale to płuca opłynęły wodą. Ogromna ilość wody spływała.

 

Lekarz i pielęgniarki bardzo umęczyli się. Andrzej był w ciężkim stanie, zabrali go do szpitala w Szczyrzycu. My zamówiliśmy Mszę św. w Kaplicy Na Brzegu. Miało być Nabożeństwo Różańcowe w kościele, ale proboszcz razem z wiernymi przeszli do Kaplicy Na Brzegu, gdzie proboszcz odprawił uroczystą Mszę św. o powrót do zdrowia Andrzeja. Jak były odwiedziny, była i córka – pyta lekarza czy tata wyjdzie z tego? A lekarz odpowiada, a wierzy pani w cuda? Córka odpowiada – no tak. No i tak wyszedł, choć było bardzo ciężko, żył jeszcze długo.

Nowak Antonina, Kasina Wielka
5.I.2008

 
MODLITWA DZIĘKCZYNIENIA

 
• Służebnico Boga, która rodzisz na ziemi Syna Ojca Przedwiecznego, – miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie.
• Wspomożycielko Jezusa Chrystusa w dziele zbawienia świata, – miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie.
• Pomocnico Ducha Świętego w uświęcaniu pokoleń idących przez wieki, – miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie.
• Matko powołująca swe dzieci na wszystkich kontynentach świata do udziału w ewangelizowaniu ludzkości, – miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie.
 
MODLITWA PROŚBY
 
• Zwycięska Pani z Jasnej Góry, któraś zjednoczyła wszystkich Polaków w obronie Twojej chwały, – bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem!
• Jasnogórska Pani, która jesteś dla każdego z nas najczulszą Matką, – bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem!
• Królowo nasza umiłowana, która dla wszystkich dzieci Narodu polskiego nieustannie jesteś znakiem jedności i zwycięstwa, – bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem!
 
MODLITWA:
Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty dałeś Narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę, a Jej święty Obraz Jasnogórski wsławiłeś niezwykłą czcią wiernych; spraw łaskawie, abyśmy walcząc za życia pod Jej opieką, w chwili śmierci zdołali odnieść zwycięstwo nad złośliwym wrogiem. Przez Chrystusa Twojego Syna, naszego Pana i Boga, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Modlitwa

Matko Boża Jasnogórska! 

Na wzgórzu Brzegowa stoisz

otwierasz szeroko ramiona

i dzieci przyciskasz do łona

Matko Niepokalana!

Otwierasz Serce na żale chorych,

zmartwionych i biednych

ocierasz strumienie łez rzewnych 

Swą łaską O Matko!

DODAJ INTENCJE, PROŚBĘ LUB PODZIĘKOWANIE DO MATKI BOŻEJ

***   ***   ***

DZIEŃ PIERWSZY
DZIEŃ DRUGI
DZIEŃ TRZECI
DZIEŃ CZWARTY
DZIEŃ PIĄTY
DZIEŃ SZÓSTY
DZIEŃ SIÓDMY
DZIEŃ ÓSMY
DZIEŃ DZIEWIĄTY

Podziękowania za otrzymane łaski pochodzą z książki: Słynący łaskami obraz Matki Bożej Jasnogórskiej z Kaplicy na Brzegu w Kasinie Wielkiej, którego autorem jest ks. proboszcz Marian Juraszek

Podziękowania za otrzymane łaski pochodzą z: Tygodnika Katolickiego Niedziela Królowa z Kasiny

Wprowadzenie – Dzień Pierwszy – pochodzi z Historii Kaplicy Na Brzegu

czytaj więcej...