Aktualności
43. rocznica zamachu na Jana Pawła II
Jest miesiąc maj, a każdy jego dzień przepełniony jest czcią Matki Bożej. Podarowaliśmy Jej najpiękniejszy miesiąc roku. Niektóre majowe dni są szczególne, bo obdarzone wspomnieniem jakiegoś tytułu chwały naszej umiłowanej Matki.
Wśród świąt, jakie znalazły się w maryjnym miesiącu jest jedno zupełnie niezwykłe – święto Matki Bożej Fatimskiej. Wprawdzie ma ono tylko rangę wspomnienia, jest ciche i skromne, ale pod tą liturgiczną pokorą kryje się wielkość i wywyższenie Maryi.
RELIKWIE św. Jana Pawła II w Kaplicy Na Brzegu
13 maja to dzień, w którym Bóg uczynił dla nas wielkie rzeczy przez Maryję!
Jest to dzień pierwszego objawienia się Maryi w Fatimie, gdzie zapewniła świat, że Bóg jest potężniejszy od największego zła i że w swym miłosierdziu daje nam proste środki do pokonania szatana. To naprawdę nietrudne: można schronić się pod płaszczem Maryi przez zawierzenie, można zagłuszyć pokusy i namowy szatańskie różańcową rozmową ze swoją Matką, można w każdą pierwsza sobotę zjednoczyć się z Niepokalaną Matką tak ściśle, że szatan nigdy tak blisko Niej nie podejdzie.
.
Sama Maryja udowodniła, że Jej objawienia w Fatimie skutecznie przeciwstawiają się zamysłom złego ducha. Czy pamiętamy jeszcze 13 maja 1981 r., kiedy na Placu św. Piotra rozległy się strzały? Młodsze pokolenie zna to tylko z lektur i z opowieści rodziców. Tamtego dnia Maryja, która była obecna przy św. Janie Pawle II, sprawiła cud. Zmieniła tor pocisku. Jej Niepokalane Serce, jak potężny magnes odciągnęło w bok kulę niosącą dla Papieża wyrok śmierci.
Czy nie powinniśmy przypomnieć sobie fatimskich ostrzeżeń i obietnic? Po zamachu Ojciec Święty przeczytał wszystkie dokumenty fatimskie i powiedział znamienne słowa: że zrozumiał, iż jedynym ocaleniem dla świata jest wypełnienie próśb Fatimskiej Pani. Weźmy przykład z św. Jana Pawła II.
.
Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Małe, ciche święto, a jak wiele ukrytych w nim treści. Jego przesłanie niesie z sobą nadzieję. Jego treść ukazuje nam konkretną drogę, jednoznaczne i jasno postawione wymagania.
.
Kto w tym dniu uklęknie przed maryjnym ołtarzem i otworzy serce na słowa Maryi i na świadectwo papieża, ten sam stanie się świadkiem, jak wielkie rzeczy czyni nam Wszechmocny! I przyłączy się do śpiewu rozlegającego się w Fatimie i tylu innych miejscach świata, by wraz z niebem i ziemią śpiewać maryjne Magnificat.
Modlitwa
Boże, Ty Rodzicielkę Twojego Syna ustanowiłeś także naszą Matką, † spraw, abyśmy nieustannie trwając w pokucie i na modlitwie za zbawienie świata, * mogli coraz skuteczniej szerzyć królestwo Chrystusa. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.