Aktualności

2019-05-09 18:13

Moja matczyna obecność – Maryja

Najmilsi, proszę was dziś, abyście szczególnie gorliwie żyli waszym poświęceniem się Mojemu Niepokalanemu Sercu. To jest najlepszy sposób ofiarowania Mi tego miesiąca maja, który Kościół poświęca Mojej szczególnej czci. Jestem wam w tym miesiącu szczególnie bliska. Pragnę dać odczuć każdemu z was Moją matczyną obecność.

 

Odczuwacie Moją matczyną obecność przy sobie, jeśli – jak małe dzieci – przyzwyczajacie się do robienia wszystkiego ze Mną. Módlcie się ze Mną, pracujcie ze Mną, kochajcie ze Mną, cierpcie ze Mną, uciszajcie się ze Mną. Cisza powinna stać się dla was znakiem Mojej matczynej obecności.

 

Niech wasza cisza będzie ciszą zewnętrzną, chroniącą was od ogłuszającego hałasu głosów i od obrazów wypełniających bez przerwy wasze dni. Wystrzegajcie się łatwego zwodzenia przez prasę i telewizję. To straszliwe środki używane przez Mojego przeciwnika, aby oddalić was ode Mnie i od Mojego Syna Jezusa.

 

Niech wasza cisza będzie ciszą wewnętrzną, prowadzącą do słuchania – z miłością i wiarą – jedynie Słowa Bożego. Wnikajcie w głęboką tajemnicę prawdy i piękna odkrywanego przed wami w Ewangelii. Niech Ewangelia Jezusa będzie jedynym słowem życia, poszukiwanym, przyjmowanym, kochanym i przeżywanym przez was.

Niech wasza wewnętrzna cisza prowadzi was do kontemplacji i modlitwy. Niech wasza modlitwa stanie się bardziej intensywna. Niech będzie prawdziwą modlitwą serca, zanoszoną ze Mną i za Moim pośrednictwem. Niech Wieczerniki modlitwy, o które was prosiłam, zakwitną wszędzie jak pachnące kwiaty, rozkwitające na pustyni wielkiej oschłości i powszechnych rozproszeń.

 

Umartwiajcie wasze zmysły.

 

Używajcie waszego języka jedynie do wypowiadania słów mądrości i dobroci. Niech wasze usta zamkną się na osądy, krytykę, zniewagi, szemranie, oszczerstwa, dwulicowość, nieszczerość.

 

Niech wasze oczy otworzą się, by zobaczyć głębokie rany chorych, biednych, małych, opuszczonych, bitych, prześladowanych, uciskanych, zabijanych. Odrzućcie nieczystość i złośliwość, zło i złość, zwodzenie i bezbożność.

 

Otwórzcie wasze ręce, aby nieść wszystkim waszą pomoc. Chodźcie po drogach wyboistych i zakrwawionych, szukając Moich biednych zagubionych dzieci. Ofiarujcie Mi wasze serca, abym mogła kochać w was i za waszym pośrednictwem i aby wszyscy mogli otrzymać pociechę Mojej matczynej obecności.

 

Najmilsi, oto kwiaty, o które was proszę. Dajcie Mi je dla umilenia rozpoczynającego się dziś miesiąca maja. Dzięki temu odczujecie Mnie blisko siebie i będziecie rozsiewać wokół was dar Mojej matczynej obecności. Dzięki temu będziecie odzwierciedlać Moje światło miłości i nadziei. Dzięki temu będziecie żyć uczynionym Mi poświęceniem się. Dzięki waszemu pośrednictwu Niebieska Mama jest coraz bardziej przyzywana, przyjmowana, słuchana, żyje się z Nią, a Moje Niepokalane Serce odnosi największy tryumf.

 

Saint’Omero (Teramo), 1.05.1993, Pierwsza sobota miesiąca

 

źródło:

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

POWRÓT DO CZYTELNI

***

Różaniec ze św. Janem Pawłem II

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwik Maria Grignion de Montforty

Fałszywi czciciele Najświętszej Maryi Panny

Mała koronka do Najświętszej Dziewicy

Ludwik Maria Grignion de Montfort’a: „Kto nie ma Maryi za Matkę, ten nie ma Boga za Ojca”

Ks. Piotr Glas              

czytaj więcej...