Aktualności

2017-08-12 10:24

Krakowska pielgrzymka dotarła do Czarnej Madonny na Jasnej Górze

37. Piesza Pielgrzymka Arch. Krakowskiej wędrowała pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Przed jasnogórski Szczyt pielgrzymi dotarli po południu w piątek, 11 sierpnia ok. godz. 15.30, a było ich 8 i pół tysiąca. W Częstochowie pątników witali: abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski; abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz biskup pomocniczy arch. krakowskiej Jan Szkodoń.

Ostatni odcinek drogi – spod Kurii Częstochowskiej na Jasną Górę – księża biskupi pokonali pieszo razem z pielgrzymami. Na czele pielgrzymki abp Marek Jędraszewski niósł krzyż.

.
„Chciałbym wam przedstawić, serdecznie pozdrowić i wyrazić radość z tego, że ten ostatni odcinek naszej pielgrzymki odbył się w towarzystwie gospodarza tej archidiecezji ks. abpa Wacława Depo, witamy go bardzo, bardzo serdecznie, i ks. bp Jana Szkodonia, biskupa pomocniczego naszej krakowskiej archidiecezji – mówił do pielgrzymów przy figurze Matki Bożej abp Marek Jędraszewski – Takie poczucie jedności Krakowa z Częstochową, poczucie jedności wyrażone w trudzie aż 15-minutowego zdążania na Jasną Górę, ale razem z wami, za to także wam, moi drodzy, bardzo, bardzo dziękuję. Dobrego popołudnia przy Matce Bożej i do zobaczenia już na Mszy św., która będzie zwieńczeniem całego wędrowania do Częstochowy”.
.
„Bądźcie pozdrowieni, ja przyłączam się do serdecznych życzeń i pozdrowień ks. abpa Marka. I powiem, że dziękuję, że zatrzymaliście się przed Domem Biskupów Częstochowskich, skąd z balkonu 4 czerwca 1979 r. pozdrawiał i błogosławił pielgrzymów Ojciec Święty Jan Paweł II. Pamiętajcie, że jest to jedno z miejsc, gdzie stanął ponad nami i nam błogosławił, i myślę, że dzisiaj nam wszystkim błogosławi z okna w Domu Ojca” – mówił abp Wacław Depo.

jasnagora.com

Pielgrzymka 2016

Pielgrzymka 2015

 

czytaj więcej...