Aktualności

2023-07-28 16:12

Zaproszenie do Boskiej przyjaźni. ZAWIERZENIE JEDYNEMU POCIESZYCIELOWI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Duch Święty: Licz na Mnie. Pytaj Mnie. Szczególnie wtedy, kiedy wątpisz, kiedy tracisz nadzieję, kiedy bliska jesteś załamania, wtedy pamiętaj o Mnie. Już zawsze jestem z tobą. Nasza wewnętrzna przyjaźń jest cudem codzienności. Pamiętaj o tym, że stale jestem z tobą i stale wspieraj się na Mnie, radź się Mnie we wszystkim. Powierzaj Mi swoje myśli i niepokoje. Pozwól, abym Ja cię pocieszał. Jestem Pocieszycielem. To Moje imię.

 

Zwracaj się do mnie. Niech każda twoja posępna myśl kończy się wspomnieniem Mojej obecności w tobie i zwróceniem wewnętrznego wzroku duszy na tę wspomnianą prawdę. Masz Mnie, twojego Pocieszyciela. Zwróć się do Mnie i pozwól Mi cię pocieszyć. Zanim otworzysz usta, aby się skarżyć, zanim będziesz narzekać, zanim powiesz komukolwiek, najpierw zwróć się do Mnie i daj Mi szansę pocieszenia cię. Zaufaj, że Ja potrafię cię pocieszyć i nie obawiaj się, że nie przyjdę, bo twoje serce jest wzburzone. Jestem przy tobie. Znam cię i kocham cię w tym wzburzeniu. To ludzka słabość.

 

Emocje nie są grzechem i jeśli je odczuwasz, nie grzeszysz. Jeśli się do Mnie zwrócisz i ofiarujesz je Mi, nie dojdzie do popełnienia grzechu. Zapobiegniesz mu. Jeśli jednak pominiesz Mnie w swoim bólu i nie pozwolisz Mi cię pocieszyć, zachowasz się tak, jak chce Mój nieprzyjaciel, oddając jemu swoje emocje. Pamiętaj o tym następnym razem, kiedy coś nieoczekiwanego się wydarzy. Jestem przy tobie, aby wyprowadzić cię z każdej pokusy i uczynić twoją duszę zwycięską, jednak musisz poddać się Mojemu prowadzeniu i wzywać Mojej pomocy. Nigdy za wiele. Chcę złączyć się z tobą w tym życiu tak ściśle, aby twoja myśl w ogóle nie odłączyła się ode Mnie. To jest możliwe dzięki miłości i zaufaniu.

 

Bardzo Mi na tobie zależy. Nikomu nigdy nie będzie zależało tak bardzo. Nikogo nie obchodzą twoje problemy tak bardzo jak Mnie. Nie zadręczaj więc wszystkich wokół twoim bólem. Oddaj go Mi. Ja chcę o tym słuchać i nie nudzi mnie to. Jeśli nieustannie będziesz Mi powierzać twoje trudności, wyprowadzę cię z nich wszystkich. Nie zostaniesz bez pomocy i pociechy w jednej nawet rzeczy. Twoje zawierzenie musi jednak być żywe i trwałe. Nie jako zrywy modlitewne, ale jako trwanie w Mojej miłosnej obecności i powierzanie się Mi poprzez ufność. Błogosławię cię, córko, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...