Aktualności

2020-03-12 18:14

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Metropolity Krakowskiego Abp Marka Jędraszewskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich. Fotorelacja – 7 marzec 2020

Rok 2020, to rok szczególny dla opiekunów Szlaków Papieskich – miejsc, w których przebywał jako ksiądz, biskup, kardynał, Karol Wojtyła, Papież Polak, św. Jan Paweł II. W roku tym 2020 przypada 100. rocznica Jego urodzin. Dla Kaplicy Na Brzegu dodatkowo rok 2020 jest rokiem szczególnym. Rokiem Jubileuszu. Rokiem wyjątkowego działania Nieba w tym miejscu i na tych, którzy w tym roku nawiedzają to miejsce poświęcone Królowej Nieba i Ziemi, Matce Bożej Częstochowskiej, która z Woli Bożej wybrała 250. lat temu to miejsce w Kasinie Wielkiej, gdzie chce od nas odbierać cześć i chwałę, aby przez to Jej Syn był uwielbiony.

 

Spotkanie to odbyło się w sobotę 7 marca 2020 roku w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na „Franciszkańskiej 3” u gospodarza Metropolity Krakowskiego Abp Marka Jędraszewskiego.

Rozpoczęło się o godz. 9.30 na dziedzińcu Kurii przy pomniku św. Jana Pawła II złożeniem kwiatów, zapaleniem zniczy i odśpiewaniem „Barki”.

O godz. 10:00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana w kaplicy prywatnej Arcybiskupów Krakowskich, której przewodniczył Abp Marek Jędraszewski.

Po Mszy św. wszyscy przeszli do apartamentów kurii, gdzie przy słynnym Papieskim Oknie – miejscu dialogów Ojca Świętego z młodzieżą Krakowa w czasie pielgrzymek apostolskich – odbyło się spotkanie z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. 

„Niewątpliwie Szlaki Papieskie to część życia Jana Pawła II, ale też to, co stanowi Polskę. Obrona Szlaków jest zatem obroną polskości (…). Czujemy na sobie wielką odpowiedzialność, by nic z tego wspaniałego i wielkiego dziedzictwa nie zostało uronione, ale żeby było dalej przekazywane. To nasze wspólne zadanie (…), zobowiązanie do miłości odpowiedzialnej!” – Abp Marek Jędraszewski

Spotkanie zakończyło się przy poczęstunku oraz wpisaniem się do Księgi Pamiątkowej w krużgankach bazyliki oo. Franciszkanów w Sali Włoskiej.

Więcej na stronach:

www.szlakipapieskie.pl

diecezja.pl-szlaki-papieskie-2020

tymbark.in

czytaj więcej...