Aktualności

2015-01-16 16:37

Jutro pogrzeb śp. ks. Tomasza Badyli

Dnia 5 stycznia 2015 roku przeżywszy 41 lat zmarł pochodzący z miejscowości Pasierbiec ks. Tomasz Badyla – duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, proboszcz Polskiego Ośrodka Duszpasterskiego w Giessen. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona jutro o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Pasierbcu.

.

Niespełna dwa tygodnie temu, w dniu 5 stycznia 2015 roku, zmarł tragicznie ks. Tomasz Badyla – duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech i proboszcz Polskiego Ośrodka Duszpasterskiego w Giessen.

.

Ks. mgr Tomasz Badyla urodził się 28 lipca 1973 roku w Limanowej. Pochodził z parafii Pasierbiec. Egzamin dojrzałości złożył w Limanowej, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca, w dniu 26 maja 2001 roku.

.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Stróże i Tarnów – Klikowa. W lutym 2005 roku podjął pracę duszpasterską w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech – najpierw w Mainz, a następnie w Offenbach nad Menem. Od marca 2014 roku był proboszczem Polskiego Ośrodka Duszpasterskiego w Giessen i wikariuszem parafii św. Alberta w Giessen.

.

Msza św. pogrzebowa śp. ks. Tomasza Badyli zostanie odprawiona jutro o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Pasierbcu. Wprowadzenie i msza św. odbędzie się dziś o godz. 19:00.

.

(Fot.: www.bistummainz.de)

.

źródło: www.limanowa.in

.

„Tajemniczy” wypadek w Niemczech. Zginął 41-letni polski ksiądz

czytaj więcej...