Aktualności

2015-04-26 15:19

IV Niedziela Wielkanocna, Dobrego Pasterza – 26 kwiecień

EWANGELIA (J 10,11-18)

TY, PANIE, NAS POPROWADŹ!

Żaden wilk nie ubiera się tak chętnie w owczą skórę, jak samowola

Krótkie jest życie człowieka. Przychodzimy na świat, przeżywamy radość dzieciństwa i ani się nie obejrzymy, a już wchodzimy w świat dorosłych. Któregoś dnia odkrywamy, że jesteśmy „już” starzy… Dlatego w życiu nie ma czasu na eksperymenty. Potrzebny jest ktoś, kto wskaże nam jak żyć, aby się nie zagubić.
.
Jezus w Ewangelii składa nam niecodzienną propozycję: chce być naszym przewodnikiem, „Dobrym Pasterzem”. Przewodnik to ten, która zna drogę, wie dokąd ona wiedzie i dlatego może prowadzić innych. Jezus jest naszą drogą. On jeden zna cel tej podróży, jaką jest życie. Jednak my wolimy iść swoją drogą, potykając się co chwilę i tracąc kierunek. Dlatego św. Benedykt powie: „Żaden wilk nie ubiera się tak chętnie w owczą skórę, jak samowola”.
.
A Jezus cierpliwie bierze na siebie nasze winy i nie przestaje nam ufać. Dlaczego to robi? Bo nas kocha. Jeśli ktoś nigdy nie kochał, nie zrozumie, do czego zdolna jest miłość. Bóg jest Miłością i miłość jest jedynym kluczem otwierającym tajemnicę życia. Iść za Jezusem to pozwolić prowadzić się tej Miłości, która powołała nas do istnienia i pragnie naszego szczęścia.
Przez życie nie da się przejść samotnie. Trzeba wybrać dobrego przewodnika. Czy już wybraliśmy?

.
ks. Krzysztof Burski – paulista
.

„Dobry pasterz daje życie swoje za owce”. (J 10, 11)

czytaj więcej...