Aktualności

2022-12-30 16:27

Fałszywa wierność swojemu kapłanowi

Sakrament Spowiedzi, jest dla katolika koniecznością i niech to czyni jak najczęściej, aby jego dusza była stale utrzymywana w stanie łaski uświęcającej. Nie ma znaczenia, gdzie udajemy się, aby skorzystać z tego Sakramentu, byle tylko u kapłana Kościoła katolickiego.

Nie ma lepszej okazji  do spowiedzi osoba, osoby, w których domu, domach często wizytuje kapłan. W tym przypadku rodzi się pytanie: Dlaczego oni jednak korzystają z Sakramentu poza parafią? Cóż takiego robisz, że nie masz odwagi wyznać w konfesjonale u tego kapłana swoich grzechów? Czy nie jest to jeden z najwyższych stopni obłudy i dwulicowości względem własnego kapłana? Czy spoglądanie mu w oczy i dalsze rozmawianie z nim po takiej „zdradzie” nie budzi w tobie żadnych negatywnych odczuć? Zapytaj się więc siebie w sercu: kim jesteś? czym jesteś? Tak postępująca osoba wobec własnego kapłana, a utrzymująca z nim bliski kontakt, jest powodem mdłości w żołądku, na której widok chce się rzygać, ujmując to bardzo delikatnie i nie obrażając przy tym wymiocin z żołądka.

Fałsz i obłuda, dwulicowość i faryzeizm, niestałość i podobanie się ludziom, nie Bogu – to najczęściej ganiane i wytykane przez Jezusa Chrystusa grzechy i błędy pojawiające się w Ewangelii. Nasz Król i Bóg Jezus Chrystus tymi słowami upomina cię dziś, juto może już wymierzyć karę:

LECZ JEŚLI SIĘ NIE NAWRÓCICIE, WSZYSCY PODOBNIE ZGINIECIE – Łk 13, 1-5.

***   

DOTKNIĘCIE DUCHA ŚWIĘTEGO – SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA

5. warunków dobrej spowiedzi

Pamiętajmy, że Sakrament Pokuty (spowiedź) usuwa grzechy, lecz nie usuwa KONSEKWENCJI po grzechu. Konsekwencje pozostają. CZYTAJ WIĘCEJ

ŁZY MATKI BOŻEJ wylewane przez kapłanów i parafian Kasiny Wielkiej

czytaj więcej...