Aktualności

2014-12-09 09:27

Ewangelia na każdy dzień – 9 grudnia

Ewangelia wg św. Mateusza  18, 12-14

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych.

 

Komentarz do Ewangelii:

 

 

Bóg „szalony” z miłości

 

Przypowieść o zagubionej owcy pokazuje ogromną miłość Boga. On szuka powodów do kochania człowieka, nawet gdy tych powodów brakuje. Dla Boga nie ma ludzi straconych i takich, których nie da się uratować. Żadna sytuacja nie jest bez wyjścia. Jezus nie zna słowa beznadzieja.
       Może, czytając te słowa, czujesz się „zagubioną owcą”. Pamiętaj, On Cię kocha i rzuca się na ratunek, dowodem na to jest krzyż. A może, czytając te słowa, jesteś w gronie „wiernego” stada.  Pamiętaj, że gdy wróci ta zagubiona, nie można jej wypominać słabości. Trzeba jej powiedzieć: „jesteś jedną z nas”.

 

ks. Andrzej Wiecki

 

 

czytaj więcej...