Aktualności

2015-06-09 06:23

Ewangelia na każdy dzień – 9 czerwiec

Ewangelia wg. św. Mateusza    5,13-16

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu.
Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

Komentarz do Ewangelii:

Światło dla innych

Bycie solą ziemi i światłem dla świata to nasze powołanie. Jezus posyła nas, abyśmy zmieniali oblicze ziemi. Nie możemy trzymać lampy pod garncem. Nie możemy nie głosić Ewangelii i nie być świadkami Bożej miłości. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez nasze czyny. Jeżeli ludzie zobaczą, że nasze życie jest inne, że jest w nim więcej pokoju i dobroci, to na pewno zapytają się o to, skąd pochodzi siła, którą w sobie nosimy. Lampa, którą stawia się na świeczniku, daje światło tym, którzy gromadzą się wokół niej. Im bliżej, tym widzi się jaśniej. Naszym prawdziwym światłem jest Jezus. Im bliżej Niego jesteśmy, tym dokładniej widzimy nasze życie.
.
Panie, rozpal płomień wiary w moim sercu. A ja będę rozpalał nim te wszystkie osoby, które spotkam w moim życiu.

.

ks. Mariusz Krawiec SSP

czytaj więcej...