Aktualności

2015-08-08 07:43

Ewangelia na każdy dzień – 8 sierpnia

Ewangelia wg. św. Mateusza   17,14-20

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: „Panie, zlituj się nad moim synem. Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić”.
Na to Jezus odrzekł: „O plemię niewierne i przewrotne! Dopóki jeszcze mam być z wami; dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie mi go tutaj”. Jezus rozkazał mu surowo i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie.
Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: „Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?”
On zaś im rzekł: „Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: «Przesuń się stąd tam», i przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was”.

Komentarz do Ewangelii:

Być świętym

Dlaczego niektórzy ludzie zostają świętymi? Odpowiedź jest prosta – bo mają wiarę. I dzięki tej wierze dokonali w swoim życiu rzeczy ponadprzeciętnych. Do świętości powołany jest każdy chrześcijanin: kapłan, zakonnik, zakonnica, małżonek, osoba samotna, dziecko i starzec. I każdy też otrzymuje potrzebne łaski, aby tę świętość w swoim życiu wypełnił. Ona nie jest ciężka jak kamień, który dźwigał Syzyf. Wymaga tylko od nas jednego: mamy całkowicie i bezgranicznie zaufać Bogu. Dać się poprowadzić Duchowi Świętemu, którego Jezus nam wyprasza, i mieć odwagę słuchać Bożych natchnień.
.
Panie, proszę Cię o wiarę jak ziarnko gorczycy. Nie pozwól, abym uległ pokusie złego ducha, który próbuje mi wmówić, że nie mam szans, aby zostać świętym.

.

ks. Mariusz Krawiec SSP

czytaj więcej...