Aktualności

2015-04-07 10:06

Ewangelia na każdy dzień – 7 kwietnia

Ewangelia wg. Jana 20,11-18

Maria Magdalena stała przed grobem płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli siedzących, jednego przy głowie, a drugiego przy nogach, w miejscu, gdzie leżało ciało Jezusa.
I rzekli do niej: „Niewiasto, czemu płaczesz?”
Odpowiedziała im: „Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono”.
Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.
Rzekł do niej Jezus: „Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?”
Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: „Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę”.
Jezus rzekł do niej: „Mario!” A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: „Rabbuni”, to znaczy: Nauczycielu.
Rzekł do niej Jezus: „Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: «Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego»”.
Poszła Maria Magdalena oznajmiając uczniom: „Widziałam Pana i to mi powiedział”.

Komentarz do Ewangelii:

Czułość Żyjącego Boga

 Przez ten świąteczny czas miałem w głowie jedno pytanie: „dlaczego Jezus po swoim zmartwychwstaniu nie pokazał się Kajfaszowi, Piłatowi czy Herodowi”?. Przecież gdyby oni doświadczyli takiego znaku, to wielu by uwierzyło w ich słowa. On natomiast ukazał się tym, którzy przed Jego śmiercią okazywali Mu miłość. I chyba tak jest do dzisiaj. Każdy, kto stara się szukać Jezusa, kto stara się Go kochać, prędzej czy później spotyka Zmartwychwstałego. To jedyna droga do przyjęcia prawdy, że śmierć została zwyciężona. A wtedy z  ust Chrystusa usłyszysz wypowiedziane z czułością swoje imię.

.

ks. Andrzej Wiecki

czytaj więcej...