Aktualności

2015-02-05 10:08

Ewangelia na każdy dzień – 5 luty

Ewangelia wg. św. Marka    6, 7-13

.
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien. I mówił do nich: Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

.

Komentarz do Ewangelii:

Rozesłanie

Jezus Chrystus każdego dnia rozsyła nas, aby głosić Jego naukę słowem, świadectwem. Nie chodzi o wielkie, spektakularne wydarzenia o których by była mowa w informacjach medialnych. Chrystus rozsyła, aby nieść miłość, przebaczenie, uczciwość, wierność….Nie chodzi o wielkie nakłady finansowe… Przez małe, drobne sprawy (uśmiech, dobre słowo, podanie ręki) też mogą dokonywać się wielkie rzeczy.

.

       Czy jestem przekonany, że zwykła codzienność, szarość dnia może być miejscem głoszenia Chrystusa? Stawania się Jego apostołem? 

ks. Jerzy Mondel SCJ

czytaj więcej...