Aktualności

2014-11-25 12:03

Ewangelia na każdy dzień – 25 listopad

Ewangelia wg św. Łukasza 21, 5-11

.

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: „Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.
Zapytali Go: „Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?”
Jezus odpowiedział: „Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: «Ja jestem» oraz: «nadszedł czas». Nie chodźcie za nimi. I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec”.
Wtedy mówił do nich: „Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie”.
.
Komentarz do Ewangelii:
.

Znak

.

Wszystkie słowa i proroctwa Jezusa są prawdziwe. Wypełniają się zawsze w całości. Jeżeli mówi, że będą konkretne znaki na niebie i ziemi, zapowiadające Jego powtórne przyjście, to na pewno będą. Tylko, że my jak zwykle mamy zamknięte oczy. Zadaj sobie pytanie. Co jest twoim niebem, a co ziemią? Bo może już dawno pojawiły się tam znaki, zapowiadające przyjście Pana, a ty ich wciąż nie dostrzegasz. 

.

ks. Andrzej Wiecki

czytaj więcej...