Aktualności

2015-06-23 06:37

Ewangelia na każdy dzień – 23 czerwiec

Ewangelia wg. św. Mateusza   7,6.12-14

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Nie dawajcie psom tego co święte i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami i obróciwszy się, was nie poszarpały.
Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują”.

Komentarz do Ewangelii:

Wąska droga

Człowiek ma do wyboru dwie drogi: jedna jest szersza i łatwiejsza, która prowadzi do zguby. Druga droga jest węższa i trudniejsza, ale prowadzi do życia. Chcąc przeżyć dobrze życie, trzeba być przygotowanym także na trud wędrowania drogą trudniejszą. Musimy od siebie wymagać. Każdy kolejny dzień, który Bóg nam daje, jest dla nas wyzwaniem. W świecie ogarniętym w wielu miejscach przez smutek i beznadzieję potrzeba ludzi, którzy z determinacją i oddaniem pójdą drogą prowadzącą do życia i będą na tę drogę pociągać innych. Nie bójmy się duchowych wyzwań. Nawet jeśli na początku wydają się one trudne, z czasem wydadzą piękne owoce.
.
Panie, który jesteś bramą życia, daj mi odwagę i wytrwałość, abym szedł drogą prowadzącą do życia, nawet jeśli ta droga jest trudna i bardzo zawiła.

.

 

ks. Mariusz Krawiec SSP

czytaj więcej...