Aktualności

2014-12-02 10:34

Ewangelia na każdy dzień – 2 grudnia

Ewangelia wg św. Łukasza 10, 21-24

.

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.
Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli”.

.

Komentarz do Ewangelii:

.

Rozpoznać Jego obecność

.

Rozpoczął się kolejny Adwent w moim życiu. Chciałbym, aby był wyjątkowy. Nie oczekuję Jezusa bo wiem, że On już jest obecny w moim życiu. Adwent to czas szczególnego działania Boga w moim życiu. No chociażby dziś spotkam Go w uśmiechu kasjerki z pobliskiego sklepu. Pewnie spotkam Go w szkole, może w pracy. Na pewno będzie w słowach ich, ukrył się też w trudnych spotkaniach, które mnie dziś czekają. A Ty, gdzie spotkasz dziś Pana?. „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie”.

.

ks. Andrzej Wiecki

czytaj więcej...