Aktualności

2015-07-15 09:13

Ewangelia na każdy dzień – 15 lipiec

Ewangelia wg. św. Mateusza   11,25-27

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami:

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

Komentarz do Ewangelii:

Wybrać pokorę i prostotę

Wielu mądrych i roztropnych tego świata nie przyjęło nauki Chrystusa. Nie byli w stanie zrezygnować ze swoich ludzkich ambicji i z tego, co osiągnęli własnym wysiłkiem. Bóg dał nam w posiadanie ziemię, abyśmy czynili ją sobie poddaną. Człowiek zatem powinien się rozwijać, zdobywać wiedzę oraz dbać o siebie i swoich najbliższych. Nie może jednak siebie stawiać na pierwszym miejscu, a Boże przykazania traktować wybiórczo, według własnego uznania. Jezusa poznali ludzie pokorni i prości, a odrzucili uczeni w Piśmie i faryzeusze. Tylko od ciebie zależy, po której stronie się opowiesz.
.
Panie, proszę Cię o postawę dziecka w relacji do Ciebie, abym potrafił zaufać Tobie, tak jak się ufa dobremu Ojcu, i dał się Tobie poprowadzić przez życie.

.

ks. Mariusz Krawiec SSP

czytaj więcej...