Aktualności

2014-12-12 08:53

Ewangelia na każdy dzień – 12 grudnia

Ewangelia wg św. Mateusza  11, 16-19

 

Jezus powiedział do tłumów:
„Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest ono do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: «Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili». Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: «Zły duch go opętał». Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije, a oni mówią: «Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników». A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny”.

 

Komentarz do Ewangelii:

 

Słuchać prawdy

 

Jest coś takiego, że jak ludzie nie chcą słuchać prawdy, to zawsze znajdą sobie usprawiedliwienie, przyczynę, żeby jej nie słuchać. Jeśli ktoś nie chce zareagować, pozostanie, nieczuły, obojętny, bez względu na to, jakiego  nie kierowalibyśmy  pod jego adresem zaproszenia.

Jak patrzę czasami na siebie, mam wrażenie, że jestem podobny do tych zepsutych dzieci z Ewangelii, które nie chcą się bawić, bez względu na to, jaką grę im się proponuje. Zawsze wszystko źle, wiecznie niezadowolony, taki smerf maruda!
    ….lepiej przestać się użalać, narzekać, sądzić ludzi, Kościół, kierując się własnymi uprzedzeniami czy przekorą, a zacząć wyrażać wdzięczność, nawet jak coś nam się do końca nie podoba…

 

o. Mariusz Tabor OFM

czytaj więcej...