Aktualności

2014-12-10 09:40

Ewangelia na każdy dzień – 10 grudnia

Ewangelia wg św. Mateusza  11, 28-30

 

Jezus przemówił tymi słowami:
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

 

Komentarz do Ewangelii:

 

 

 

Przyjdź do mnie

 

Słowa: Przyjdźcie do Mnie wszyscy – nie są kolejną reklamą czy kolejnym przedświątecznym hasłem promocyjnym, tylko żywym słowem samego Boga do nas. Są Jego zaproszeniem względem nas, tak często utrudzonych, zagubionych, obciążonych wszelkimi chorobami i trudnościami życia codziennego.

 

Jezus mówi do mnie i do Ciebie:  przyjdź do Mnie, a Ja Cię pokrzepię! Niestety tak często szukamy pocieszenia tam, gdzie go nigdy nie znajdziemy. Szukamy pokrzepia  na imprezach, w alkoholu, narkotykach, pornografii, chorych relacjach, zdradzie, w okultyzmie, bioenergoterapii, itd. A jeśli nawet wtedy poczujemy się lepiej, to i tak to będzie chwilowe i złudne ukojenie. Jeśli jest ci trudno, nie radzisz sobie z czymś, to oddaj to Jezusowi na modlitwie, a jeśli jest ci ciężko stać, to w końcu uklęknij i otwórz się na Jego  łaskę, która może pokrzepić i wlać ukojenie dla twojej duszy.  Ta rada nie pochodzi ode mnie, ale od Tego, który jest pokorny i łagodny sercem i od Tego, który oddał za ciebie życie.

 

ks. Andrzej Surdykowski

 

czytaj więcej...