Aktualności

2021-07-08 17:11

Ewangelia na dziś – 9 lipiec 2021 rok

EWANGELIA (Mt 10, 16-23) – Apostołowie będą prześladowani

(…) Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.

————–

Nie jest łatwo być chrześcijaninem i uczniem Chrystusa. Wąż najchętniej ucieka, ale kiedy trzeba, nie cofa się. Gołąb jest delikatny, ale potrafi przefrunąć setki kilometrów. Jezus przypomina nam o wytrwałości, kiedy przychodzi prześladowanie, ale nie wymaga, byśmy bezmyślnie narażali życie. Nie prosi o męczeństwo na siłę czy cierpiętnictwo: „Gdy was będą prześladować w jakimś mieście, uciekajcie do innego”. Prosi jedynie o świadectwo i wytrwałość.

 

Jezu, nie chcę uciekać przed trudami i przeciwnościami. Naucz mnie, jak powinienem dać świadectwo wytrwałości.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 10, 16-23)

Apostołowie będą prześladowani

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich apostołów:
«Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.
Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.
Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...