Aktualności

2020-06-08 18:11

Ewangelia na dziś – 9 czerwiec 2020 rok

EWANGELIA (Mt 5, 13-16) – Wy jesteście światłem świata

(…) Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem.

————–

Każda rzeczywistość istnieje po coś. Sól dodaje smaku potrawom, światło rozprasza mroki. Lecz jeśli sól straci smak, światło schowamy, to nie są do niczego przydatne. Podobnie chrześcijanin, jest po to, aby dawać świadectwo o miłości Boga, którego spotkał w swoim życiu. Chrześcijanin jest solą ziemi i światłem świata. Mamy nadawać smak naszemu byciu człowiekiem na obraz i podobieństwo Boga. Świat jest dziełem Boga i darem dla człowieka. Bycie światłem świata oznacza troskę o piękno powierzonego naszej pieczy środowiska.

 

Jezu, dziękuję, że widzisz we mnie już to, do czego jeszcze dorastam. Chcę być coraz bardziej solą ziemi i światłem dla świata.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 5, 13-16)

Wy jesteście światłem świata

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu.
Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...