Aktualności

2023-03-06 16:11

Ewangelia na dziś – 7 marzec 2023 rok

EWANGELIA (Mt 23, 1-12) – Strzeżcie się pychy i obłudy

(…) Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo tylko jeden jest wasz Mistrz, Chrystus.

————–

Czy sami wypełniamy to, czego uczymy wypełniać innych? Nauczycielami wiary w Kościele są wszyscy katolicy, a zwłaszcza ci, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania. Tak wielu z nas obiecało pomagać w wychowaniu w wierze dzieci, których są rodzicami chrzestnymi. A przecież przed Bogiem za te, i jeśli mamy własne, zdamy rachunek z ich wiary.

 

Jezu, mój Królu, modlę się o pokorę i wiarę, że Twoje Słowo, które przekazuję innym, przyniesie dobre owoce.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 23, 1-12)

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami:
„Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.
Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.
Wy zaś nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten, który jest w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo tylko jeden jest wasz Mistrz, Chrystus.
Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...