Aktualności

2021-02-05 17:11

Ewangelia na dziś – 6 luty 2021 rok

EWANGELIA (Mk 6, 30-34) – Jezus lituje się nad tłumem

(…) Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce niemające pasterza.

————–

Dzisiaj w słowach Jezusa „trochę odpocznijcie” słyszymy głos miłosierdzia. Jezus dostrzega drugiego człowieka, jego potrzeby. Widząc głodnych, odczuwa litość, pochyla się nad cierpiącymi. Podobnie jak Chrystus powinniśmy głosić wiarę i praktyki miłosierdzia. To także właściwy kierunek dla naszego życia i postępowania: dostrzegać drugiego człowieka.

 

Jezu, daj mi serce miłosierne, a do tego oczy i ręce, abym umiał każdego dnia dostrzegać drugiego człowieka i pomagać mu.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 6, 30-34)

Jezus lituje się nad tłumem

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili.
Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce niemające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...