Aktualności

2020-04-05 18:11

Ewangelia na dziś – 6 kwiecień 2020 rok

EWANGELIA (J 12, 1-11) – Namaszczenie w Betanii

Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych.

————–

Wobec Jezusa nie można pozostać obojętnym. On jest tak wyrazisty, że ci, którzy są obok Niego, muszą się opowiedzieć „za” albo „przeciw”. Jezus wie o czekającej Go Męce, lecz nie przestaje żyć pełnią życia. Idzie na ucztę do swoich przyjaciół. Czy w Wielkim Tygodniu otworzę swe serce na Jezusa i Jego obecność, czy będę widzieć jedynie własne sprawy?

 

Jezu, Ty doceniasz każdy najmniejszy gest wobec Ciebie, uczyń, proszę, aby moje serce było hojne w dawaniu.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 12, 1-11)

Namaszczenie w Betanii

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta posługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. Maria zaś wzięła funt szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku.
Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który Go miał wydać: „Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?” Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano.
Na to Jezus powiedział: „Zostaw ją! Przechowała to, aby Mnie namaścić na dzień mojego pogrzebu. Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie”.
Wielki tłum Żydów dowiedział się, że tam jest; a przybyli nie tylko ze względu na Jezusa, ale także by ujrzeć Łazarza, którego wskrzesił z martwych. Arcykapłani zatem postanowili stracić również Łazarza, gdyż wielu z jego powodu odłączyło się od Żydów i uwierzyło w Jezusa.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...