Aktualności

2022-09-04 16:11

Ewangelia na dziś – 5 wrzesień 2022 rok

EWANGELIA (Łk 6, 6-11) – Uzdrowienie w szabat

(…) Podnieś się i stań na środku!

————–

Pierwsze wezwanie, jakie Jezus skierował do człowieka z chorą ręką, to nakaz, by stanął na środku synagogi. W miejscu, które przecież przeznaczone było dla Chrystusa, Jemu się należało. Ustawienie człowieka w sercu modlitewnego zebrania może brzmieć jak herezja, jest jednak w istocie czymś zgoła innym: przypomnieniem, jakie jest Serce Boga. Przypomnieniem, że to właśnie my, ze wszystkimi naszymi ułomnościami ciała i duszy, jesteśmy w centrum Jego zainteresowania.

 

Jezu, mój Królu, Ty znasz wszystkie miejsca w mojej duszy i w moim ciele, które są ułomne, uschnięte, zawstydzające. Ulecz je, proszę, swoją miłością.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Łk 6, 6-11)

Uzdrowienie w szabat

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

W szabat Jezus wszedł do synagogi i nauczał. A był tam człowiek, który miał uschłą prawą rękę. Uczeni zaś w Piśmie i faryzeusze śledzili Go, czy w szabat uzdrawia, żeby znaleźć powód do oskarżenia Go.
On wszakże znał ich myśli i rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: «Podnieś się i stań na środku!» Podniósł się i stanął.
Wtedy Jezus rzekł do nich: «Pytam was: Czy wolno w szabat czynić coś dobrego, czy coś złego, życie ocalić czy zniszczyć?»
I spojrzawszy dokoła po wszystkich, rzekł do niego: «Wyciągnij rękę!» Uczynił to, i jego ręka stała się znów zdrowa.
Oni zaś wpadli w szał i naradzali się między sobą, jak mają postąpić wobec Jezusa.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...