Aktualności

2023-10-04 16:11

Ewangelia na dziś – 5 październik 2023 rok

EWANGELIA  (Łk 10, 1-12) – Rozesłanie uczniów na głoszenie królestwa Bożego

(…) Oto was posyłam jak owce między wilki.

————–

Czy chcemy być wśród tych, którym mamy mówić o bliskości Boga, mimo że będziemy się czuli jak jagnię między wilkami? To trudne pytanie, bo i misja ucznia – katolika jest trudna. Jezus mówi o bliskości Królestwa Bożego: nadchodzi już do was.

 

Jezu, mój Królu, nadchodzi Królestwo Boże, a wokół mnie tulu ludzi nic o nim nie wie. Poślij mnie, aby ich jeszcze uświadomić i uratować!

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 10, 1-12)

Rozesłanie uczniów na głoszenie królestwa Bożego

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych, siedemdziesięciu dwóch, i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
Powiedział też do nich: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście ze sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: «Pokój temu domowi». Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają; bo zasługuje robotnik na swą zapłatę.
Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: «Przybliżyło się do was królestwo Boże».
Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: «Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże».
Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...