Aktualności

2022-11-04 16:11

Ewangelia na dziś – 5 listopad 2022 rok

EWANGELIA (Łk 16, 9-15) – Nie można służyć Bogu i Mamonie

(…) Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny.

————–

Jota to najmniejsza litera hebrajskiego alfabetu, litera, od której zaczyna się święte imię Jeszua: Jezus. bądźcie wierni Mojemu świętemu Imieniu, wzywajcie go we wszystkich sprawach – tych drobnych, codziennych i tych wielkich, nadzwyczajnych. Kto będzie wierny temu świętemu Imieniu w codzienności, pozostanie mu wierny w wieczności.

 

Jezu, mój Królu, Ty jesteś wyznacznikiem wszelkiej wierności, pozostałeś bowiem w rzeczach wielkich i małych zjednoczony z wolą Ojca w niebie. Ucz mnie takiego posłuszeństwa.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Łk 16, 9-15)

Nie można służyć Bogu i Mamonie

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.
Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, to kto wam prawdziwe dobro powierzy? Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze?
Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!»
Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego.
Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...