Aktualności

2023-12-04 16:11

Ewangelia na dziś – 5 grudzień 2023 rok

EWANGELIA (Łk 10, 21-24) – Jezus rozradował się w Duchu Świętym

(…) Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi.

————–

Przyjmowanie objawienia jak małe dzieci, bez zbędnego analizowania, zastanawiania się, nie wyklucza możliwości zadawania pytań. Jeśli wierzymy w Boga, który jest najlepszym Ojcem, bądźmy takimi dziećmi. Jest to pragnienie Jezusa i źródło radości. Z wdzięczności zwraca się On do Boga słowami: Wysławiam Cię, Ojcze. Co w nas zostało z dziecka? Co nas jeszcze cieszy z tych błahostek, które kiedyś, gdy byliśmy dziećmi, były dla nas skarbem.

 

Jezu, mój Królu, niech moim szczęściem będzie słuchanie Twoich słów i patrzenie na Ciebie jak na umiłowanego Ojca Niebieskiego.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».
Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...