Aktualności

2020-09-03 18:11

Ewangelia na dziś – 4 wrzesień 2020 rok

EWANGELIA  (Łk 5, 33-39) – Nowość nauki Jezusa

(…) Czy możecie gości weselnych nakłonić do postu, dopóki pan młody jest z nimi?

————–

Ani modlitwa, ani post same w sobie nie mają wartości. Są ważne na tyle, na ile zbliżają nas do Boga. Post dla chrześcijanina jest zewnętrznym wyrazem wewnętrznej skruchy i żalu z powodu oddalenia się od Boga przez grzech. Kiedy jednak jesteśmy w komunii z Jezusem, jest to czas radosnego świętowania obecności Oblubieńca. To On wnosi nowość Ducha w nasze życie, zaskakującą i przekraczającą wszelkie nasze oczekiwania. 

 

Jezu, Ty wnosisz do mojego życia niespotykaną i nieoczekiwaną nowość Ewangelii. Uwielbiam Cię za to sercem przepełnionym radością i wdzięcznością.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 5, 33-39)

Nowość nauki Jezusa

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Faryzeusze i uczeni w Piśmie rzekli do Jezusa:
„Uczniowie Jana dużo poszczą i modły odprawiają, tak samo uczniowie faryzeuszów; Twoi zaś jedzą i piją”.
Jezus rzekł do nich: „Czy możecie gości weselnych nakłonić do postu, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, i wtedy, w owe dni, będą pościli”.
Opowiedział im też przypowieść: „Nikt nie przyszywa do starego ubrania łaty z tego, co oderwie od nowego; w przeciwnym razie i nowe podrze, i łata z nowego nie nada się do starego.
Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków; w przeciwnym razie młode wino rozerwie bukłaki i samo wycieknie, i bukłaki się zepsują. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków. Kto się napił starego wina, nie chce potem młodego, mówi bowiem: «Stare jest lepsze»”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...