Aktualności

2021-01-03 17:11

Ewangelia na dziś – 4 styczeń 2021 rok

EWANGELIA (J 1, 35-42) – Znaleźliśmy Mesjasza

(…) Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?

————–

Być „w mieszkaniu Pana”, odnajdywać w swoim życiu Jezusa i przyprowadzać do Niego innych to program ewangeliczny na nasze dzisiaj. Ewangelia pokazuje nam, jak bardzo ważne jest osobiste świadectwo o Jezusie. Czy i ja jestem świadkiem wiarygodnym? Ilu ludzi ja sam przyprowadziłem do Jezusa? To pytanie powinno nurtować mnie każdego dnia. Powinno być pytaniem do rachunku sumienia, rodzić „święty niepokój”.

 

Jezu, pomóż mi, abym powrócił do serca i odnalazł tam Ciebie. Wtedy będę mógł przyprowadzać do Ciebie innych ludzi.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 1, 35-42)

Znaleźliśmy Mesjasza

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.
Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?».
Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?».
Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.
Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa.
A Jezus wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...