Aktualności

2021-02-03 17:11

Ewangelia na dziś – 4 luty 2021 rok

EWANGELIA (Mk 6, 7-13) – Rozesłanie Dwunastu

(…) Przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie.

————–

Jest prawdą, że niekiedy dzieła ewangelizacyjne wymagają sporych środków finansowych. Jednak nawet brak tych środków nie może powstrzymać ewangelizacji. Jezus wydaje się nieroztropny, jakby nie znał życia i potrzeb ludzi, a nawet potrzeb Kościoła. Jezusowi chodziło jednak o całkowite zaufanie Opatrzności Bożej, ludziom dobrej woli i poleganie na własnej pracy. Jezus nie chciał, aby Jego uczniowie gromadzili środki materialne jedynie dla zabezpieczenia swojej egzystencji. Czy moje życie skupia się tylko na dobrach materialnych?

 

Jezu, uwolnij moje serce od przywiązania do dóbr materialnych tego świata. Pozwól, abym więcej ufał Opatrzności Bożej.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 6, 7-13)

Rozesłanie Dwunastu

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».
I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».
Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...