Aktualności

2019-11-03 18:11

Ewangelia na dziś – 4 listopad 2019 rok

EWANGELIA (Łk 14, 12-14) – Bezinteresowna miłość bliźniego

Jezus powiedział do przywódcy faryzeuszów, który Go zaprosił: Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę.

————–

Nie gorszmy się faryzeuszami. Dziś także nie brak ludzi, którzy cały świat widzą przez szkiełko prawa przyciemniające sprawiedliwość i miłość. Łatwo wtedy szukać świętości, ale pozornej, która jest wyrazem pychy, czynić coś dobrego, aby być podziwianym. Bezinteresowności można się nauczyć dopiero w relacji z Bogiem. U Niego nic, co dobre, nie ginie. Jezu, proszę Cię, pomóż mi wszystko w moim życiu czynić ze względu na Twoją miłość.

Cała Ewangelia 

EWANGELIA  (Łk 14, 12-14)

Bezinteresowna miłość bliźniego

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus powiedział do przywódcy faryzeuszów, który Go zaprosił:
«Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym się tobie odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...