Aktualności

2019-12-03 18:11

Ewangelia na dziś – 4 grudzień 2019 rok

EWANGELIA (Mt 15, 29-37) – Jezus ociera łzy i daje cudowny pokarm

(…) Przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u Jego nóg, a On ich uzdrowił.

————–

Jezus  jest pośrednikiem miedzy Ojcem, a nami. Chce, abyśmy też byli pośrednikami Jego troski o innych ludzi i składali ich u Jego stóp. To może być droga adwentowej modlitwy. Kłaść u stóp Jezusa tych, którzy wokół mnie cierpią na ciele, na duchu, w samotności.

 

Jezu, jesteś moją jedyną drogą do Ojca. Obym nie zapomniał, że nie idę po niej sam. Daj mi siłę i radość do bycia misjonarzem Twojej miłości.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 15, 29-37)

Jezus ociera łzy i daje cudowny pokarm

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u Jego nóg, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się, widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela.
Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu, na pustkowiu, weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić tak wielki tłum?» Jezus zapytał ich: «Ile macie chlebów?». Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek». A gdy polecił tłumowi usiąść na ziemi, wziął siedem chlebów i ryby i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do syta, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...