Aktualności

2024-06-03 16:30

Ewangelia na dziś – 4 czerwiec 2024 rok

EWANGELIA (Mk 12, 13-17) – Podatek należny cezarowi

(…) On poznał ich obłudę.

————–

Pochlebstwo jest formą obłudy, próbą kontroli i ukrytą manipulacją. To zakamuflowane pod pięknymi słowami oszustwo i wyraz hipokryzji. Nikt z nas tego nie lubi, lecz czasami się nim posługujemy. Jednak na Boga to nie działa. On zna nasze serca. Możemy oszukać innych, ale nie Boga. Czy i nam grozi obłuda? Niestety tak, kiedy się nią posługujemy.

 

Jezu, mój Królu, uchroń mnie przed fałszywym językiem pochlebców. Niech mój umysł i serce karmią się prawdą, a usta mówią tylko to, co jest prawdziwe i budujące.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli pochwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?».
Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście Mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?».
Odpowiedzieli Mu: «Cezara».
Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».
I byli pełni podziwu dla Niego.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...