Aktualności

2021-09-29 17:11

Ewangelia na dziś – 30 wrzesień 2021 rok

EWANGELIA (Łk 10, 1-12) – Rozesłanie uczniów na głoszenie królestwa Bożego

(…) Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże.

————–

Aby szerzyć pokój, który daje Chrystus, bardzo potrzebne są nasze siły i czas. To my mamy iść z darem Ewangelii i nieść pokój Królestwa Bożego tam, gdzie nas nie chcą. To bardzo trudne głosić pokój tam, gdzie ktoś inny chce zniszczenia i wojny. Mimo trudności trzeba jednak iść z darem pokoju bez lęku, bo pokój jest warunkiem koniecznym, aby było życie. Nasze domy i miasta, nasze serca czekają na pokój Chrystusa.

 

Jezu, oddaję Ci swój czas i proszę, wzmocnij moją wiarę i moje siły, bo pragnę być narzędziem Twojego pokoju tam, gdzie ludzie płaczą.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 10, 1-12)

Rozesłanie uczniów na głoszenie królestwa Bożego

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:
«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.
Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...