Aktualności

2021-01-29 17:11

Ewangelia na dziś – 30 styczeń 2021 rok

EWANGELIA (Mk 4, 35-41) – Jezus ucisza burzę

(…) Milcz, ucisz się! Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.

————–

W naszym życiu przeżywamy wiele trudnych chwil, burz życiowych. Gwałtowne wichry naszych ciągłych wątpliwości, tęsknot, rozczarowań, smutków uderzają w nasze serce. Dlatego kiedy otworzymy się na obecność Jezusa, w naszym sercu zapanuje głęboka cisza. Powtarzaj często w swoim sercu: Jezu ufam Tobie.

 

Jezu, bądź zawsze ze mną. Niech Twoja obecność rodzi w moim sercu pokój, głęboką ciszę.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 4, 35-41)

Jezus ucisza burzę

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: «Przeprawmy się na drugą stronę». Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.
A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?». On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!». Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.
Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!». Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: «Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...