Aktualności

2023-08-29 16:11

Ewangelia na dziś – 30 sierpień 2023 rok

EWANGELIA  (Mt 23, 27-32) – Biada obłudnikom

(…) Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

————–

Kto nie lubi, gdy mówi się o nim jedynie w samych superlatywach, mimo że doskonale zdajemy sobie sprawę, że to często są maski. Ale raz założoną ciężko już zdjąć. I tak jedną zakładamy przed szefem w pracy, inne przed księdzem, przyjaciółmi, rodziną. Najbardziej skutecznym narzędziem na usuwanie obłudy jest dbanie o czyste serca, bo najważniejsze jest podobanie się Bogu. Ufajmy Mu, bo On jeden może sprawić, żeby nasze serca były szczere i prostolinijne.

 

Jezu, mój Królu, Twoje słowo mnie oskarża. Nie chcę być obłudnikiem, chcę podobać się przede wszystkim Tobie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 23, 27-32)

Biada obłudnikom

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus przemówił tymi słowami:
«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych oraz mówicie: „Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków”. Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!»

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...