Aktualności

2021-04-02 17:11

Ewangelia na dziś – 3 kwiecień 2021 rok – WIELKA SOBOTA

EWANGELIA (Mk 16, 1-7) – Chrystus Zmartwychwstał

(…) Nie bójcie się.

————–

Wielka Sobota to dzień milczenia, oczekiwania, nadziei. Razem z Matką Jezusa czekamy na cud Zmartwychwstania. Pielęgnujmy więc milczenie i skupienie w ciągu tego dnia, aby jeszcze głębiej przeżyć liturgię paschalną. Ta noc jest pełna światła, życia, radości. Maryjo, pozwól mi po raz kolejny doświadczyć łaski Zmartwychwstania Twojego Syna we mnie.

 

Sobotę poświęcamy naszej Matce, ponieważ tego dnia, gdy Chrystus leżał umarły w grobie, Ona zachowała wiarę w Jego tajemnicę.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 16, 1-7)

Chrystus Zmartwychwstał

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. Wczesnym rankiem, w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. A mówiły między sobą: «Kto nam odsunie kamień z wejścia do grobu?». Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień był już odsunięty, a był bardzo duży. Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca, siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się. Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. A idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: „Podąża przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział”».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...