Aktualności

2021-01-28 17:11

Ewangelia na dziś – 29 styczeń 2021 rok

EWANGELIA (Mk 4, 26-34) – Rozwój królestwa Bożego

(…) Z czym porównamy królestwo Boże?

————–

Żyjemy w czasach, w których wydaje się, że triumfuje zło. Ale tak nie jest. Po cichu wzrasta Królestwo Boże. Powoli kiełkują dobro, prawda, sprawiedliwość. A Jezus daje nam nadzieję, że Królestwo Boże przezwycięży wszelkie zło, także to w sercu człowieka. Wzrost Królestwa Bożego w sercu człowieka to cały proces. Musimy pozwolić na wzrost łaski Bożej w naszym życiu. 

 

Jezu, oddaję Ci moje serce. Zasiej w nim ziarno dobra i miłości.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 4, 26-34)

Rozwój królestwa Bożego

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

Jezus mówił do tłumów: «Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo».
Mówił jeszcze: «Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu».
W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...