Aktualności

2023-11-28 16:11

Ewangelia na dziś – 29 listopad 2023 rok

EWANGELIA  (Łk 21, 12-19) – Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

(…) Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa.

————–

Słowa dzisiejszej Ewangelii oswajają nas z myślą, że już teraz żyjemy w czasach ostatecznych. Wojny, rozruchy, kataklizmy i zarazy, a nawet prześladowania, które były, są i będą, stanowią tło, na którym mamy być widocznymi świadkami: Będzie to dla was okazja do składania świadectwa. To one są najlepszą okazją, abyśmy świadczyli o Zbawieniu, największym darze Boga. Ludzie, którzy żyją w lęku przed śmiercią, odczuwający pustkę, zagubienie, których wiara poddawana jest próbie, potrzebują nas.

 

Jezu, mój Królu, niech trudności, kłopoty, niezrozumienie i prześladowanie nie będą dla mnie porażką, nieszczęściem, lecz okazją do składania świadectwa o Tobie i Twoim Królestwie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić.
A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...