Aktualności

2024-08-26 16:30

Ewangelia na dziś – 27 sierpień 2024 rok

EWANGELIA (Mt 23, 23-26) – Biada obłudnikom

(…) Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości.

————–

Można być religijnym, a jednocześnie niewierzącym. Można być całe życie zaangażowanym w pomoc w Parafii, przy kościele, jeździć na pielgrzymki, brać udział w procesjach, brać udział w nabożeństwach, często być na Mszy świętej, lecz nie być w tych wszystkich praktykach pobożnym. To tylko zewnętrzna strona człowieka, aby mnie widziano. Pamiętajmy, że faryzeusze byli bardzo religijni: wypełniali skrupulatnie wszystko, co nakazywała religia żydowska. Nie szło to jednak w parze z miłością i wiarą.

 

Jezu, mój Królu, Ty jeden znasz moje serce i moją pobożność. Tylko przed Tobą chcę to wszystko czynić.

EWANGELIA  (Mt 23, 23-26)

Biada obłudnikom

 

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus przemówił tymi słowami:
„Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...