Aktualności

2019-08-26 22:00

Ewangelia na dziś – 27 sierpień 2019 rok

EWANGELIA (Mt 23, 23-26) – Biada obłudnikom

(…) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. Biada wam bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy!

————–

Pomóż mi, Panie, aby moje chrześcijaństwo było religią serca. Aby walka o czystość intencji była znakiem zaufania mocy Twojej łaski i znakiem odpowiedzialności za wiarę innych ludzi.

EWANGELIA  (Mt 23, 23-26)

Biada obłudnikom

 

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus przemówił tymi słowami:
„Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...