Aktualności

2023-10-26 16:11

Ewangelia na dziś – 27 październik 2023 rok

EWANGELIA  (Łk 12, 54-59) – Poznać znaki czasu

(…) Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie?

————–

Są sytuacje, w których potrafimy przewidywać, jesteśmy świadomi konsekwencji. W innych przypadkach zachowujemy się, jakbyśmy byli bezmyślni i nielogiczni. Ten brak myślenia Jezus zarzuca swoim słuchaczom, nazywając ich obłudnikami. Dlaczego więc w relacjach z bliźnim i z Bogiem często nie umiemy przewidzieć konsekwencji naszych czynów? A może umiemy, tylko samych siebie oszukujemy, stając się obłudnikami. Grzesząc świadomie i dobrowolnie, ściągamy na siebie konsekwencje takiego postepowania.

 

Jezu, mój Królu, proszę, daj mi mądrość serca i pokorę, potrzebne do szukania zgody i pojednania.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 12, 54-59)

Poznać znaki czasu

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus mówił do tłumów: „Gdy ujrzycie chmurę podnoszącą się na zachodzie, zaraz mówicie: «Deszcz idzie». I tak bywa. A gdy wiatr wieje z południa, powiadacie: «Będzie upał». I bywa. Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie? I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne?
Gdy idziesz do urzędu ze swym przeciwnikiem, staraj się w drodze dojść z nim do zgody, by cię nie pociągnął do sędziego; a sędzia przekazałby cię dozorcy, dozorca zaś wtrąciłby cię do więzienia.
Powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, póki nie oddasz ostatniego pieniążka”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...