Aktualności

2022-05-26 16:11

Ewangelia na dziś – 27 maj 2022 rok

EWANGELIA (J 16, 20-23a) – Smutek wasz zamieni się w radość

(…) Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać.

————–

Ludzie pytani o definicję szczęścia mówią najczęściej, że jest to coś bardzo krótkotrwałego. Że szczęście to ulotne chwile pomiędzy zwyczajnością. Tymczasem Jezus mówi dziś: Nikt nie pozbawi was tej radości. Zapowiada szczęście bez końca. Szczęście bez miary. A więc szczęście, które wymyka się całemu ludzkiemu doświadczeniu. Szczęście bowiem, które jest nam obiecywane, to nie stan, w którym się znajdziemy, lecz Osoba, którą spotkamy. On sam będzie naszym szczęściem. Radością, której nikt nas nie będzie w stanie pozbawić.

 

Jezu,  jestem poszukiwaczem szczęścia i często mylę się co do jego źródła. A przecież wszystkie źródła mojej radości są w Tobie, mój Królu i Panie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 16, 20-23a)

Smutek wasz zamieni się w radość

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.
Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości, że się człowiek narodził na świat.
Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...