Aktualności

2019-11-25 18:11

Ewangelia na dziś – 26 listopad 2019 rok

EWANGELIA (Łk 21, 5-11) – Zapowiedź zburzenia świątyni

(…) Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.

————–

Chrystus wzywa nas dziś do wyzbycia się lęku. Wzywa również do czujności wobec fałszywych proroków. Jezus nie ukrywa przed nami prawdy o sprzeciwie świata wobec Niego czy znakach czasów ostatecznych. Przypomina, że ziemskie bytowanie jest kruche i przemijalne. Tylko On jest gwarantem naszej nieśmiertelności.

 

Nie ludzie, lecz Ty, Panie, wzywasz mnie, abym wyzbył się lęku i jeszcze mocniej Tobie zaufał. Niech Twój Duch będzie moim obrońcą przed fałszywymi prorokami.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 21, 5-11)

Zapowiedź zburzenia świątyni

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: „Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.
Zapytali Go: „Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?”
Jezus odpowiedział: „Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: «Ja jestem» oraz: «nadszedł czas». Nie chodźcie za nimi. I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec”.
Wtedy mówił do nich: „Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...